artykuł nr 1

Wójt Gminy Kłomnice ogłasza nabór na wolne stanowisko kierownicze urzędnicze - Kierownik Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Nieznanicach

 UWAGA! Konkurs unieważniono z powodu zmiany Realizatora projektu.

WÓJT GMINY KŁOMNICE
 ogłasza nabór na wolne stanowisko kierownicze urzędnicze - Kierownik Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Nieznanicach w wymiarze ½ etatu w ramach realizowanego projektu p.n. „Radosna młodzież szczęśliwi seniorzy z terenu gminy Kłomnice", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

  1.  Obowiązki kierownika Placówki Opiekuńczo Wychowawczej :
1) prowadzenie spraw związanych z działalnością placówki w tym praca z dziećmi z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, kierowanie i zarządzanie placówką oraz prawidłowe wydatkowanie środków finansowo-rzeczowych.
  1. Wymagania niezbędne związane ze stanowiskiem:
1) obywatelstwo polskie ( osoba nie posiadająca obywatelstwa polskiego musi posiadać znajomość języka polskiego potwierdzoną dokumentem określonym w przepisach o służbie cywilnej),
2) nieposzlakowana opinia,
3) wykształcenie wyższe o profilu : pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, socjologia, praca socjalna, nauki o rodzinie, lub na innym kierunku, którego program obejmuje resocjalizację, pracę socjalną, pedagogikę opiekuńczo- wychowawczą lub na dowolnym kierunku, uzupełnione studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, nauk o rodzinie, resocjalizacji.
4) pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych
5) brak prawomocnego wyroku sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
6) stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym stanowisku
7) wypełnianie obowiązku alimentacyjnego- w przypadku, gdy taki obowiązek w stosunku do niej wynika z tyt. egzekucyjnego,
8) osoba, która nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej, oraz władza rodzicielska nie jest jej zawieszona ani ograniczona,
9) umiejętność obsługi komputera w zakresie edytor tekstu, poczta elektroniczna, internet.

3. Wymagania dodatkowe związane ze stanowiskiem:
1) znajomość przepisów w zakresie funkcjonowania samorządu terytorialnego, ustaw , m.in. ustawy o finansach publicznych, prawo zamówień publicznych, kodeks pracy, ustawa o pracownikach samorządowych, ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej,
2) umiejętność dobrej organizacji pracy, wysoka kultura osobista,
3) komunikatywność, samodzielność, rzetelność, kreatywność, umiejętność analitycznego myślenia,
4) obsługa komputera i urządzeń biurowych,
4.Zakres głównych zadań wykonywanych na stanowisku:
Kierownik reprezentuje placówkę na zewnątrz, koordynuje i nadzoruje prace podległego zespołu bezpośrednio, odpowiada za rzetelne prowadzenie dokumentacji wynikającej z przepisów, współpracuje z instytucjami, organizacjami. Opracowuje instrukcje, regulaminy wewnętrzne oraz strukturę organizacyjną. Przygotowuje roczne sprawozdania z działalności merytorycznej i finansowej .Odpowiada za realizację zadań na rzecz osób niepełnosprawnych.
5. Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych.
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia na wolne stanowisko urzędnicze wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Urzędzie Gminy Kłomnice, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych, wynosił poniżej 3,60 %.

6. Wymagane dokumenty:
1) list motywacyjny,
2) CV z informacjami o wykształceniu i z dokładnym opisem przebiegu pracy zawodowej,
3) oryginał kwestionariusza osobowego dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
4) kserokopie świadectw pracy z dotychczasowych miejsc pracy lub zaświadczenie o zatrudnieniu,
5) kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie,
6) oświadczenie kandydata o braku prawomocnego wyroku sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
7) kopia dowodu osobistego,
8) oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystaniu z pełni praw publicznych, o tym, że nie był/a pozbawiona/y władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest jej/jemu zawieszona ani ograniczona, o wypełnianiu obowiązku alimentacyjnego – w przypadku, gdy taki obowiązek w stosunku do niej/niego wynika z tyt. egzekucyjnego,
9) kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje i umiejętności tj: certyfikaty, zaświadczenia o ukończonych kursach i szkoleniach, referencje z poprzednich miejsc pracy (jeżeli kandydat takie posiada),
10) oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierownika placówki opiekuńczo-wychowawczej,
11) oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów przeprowadzenia konkursu na stanowisko kierownika placówki opiekuńczo- wychowawczej.

7. Zastosowane techniki i metody naboru: rozmowa kwalifikacyjna

8. Termin i miejsce składania dokumentów.
1) Wymagane dokumenty należy: przesłać pocztą na adres Urzędu Gminy Kłomnice ul. Strażacka 20 (liczy się data wpływu do Urzędu) lub składać osobiście w siedzibie Urzędu - ul. Strażacka 20, pokój 103, w terminie do 23 lutego 2018 r. do godz: 15:30 w zamkniętych kopertach z następującą adnotacją „Nabór na stanowisko” kierownika placówki opiekuńczo- wychowawczej”.
2) aplikacje, które wpłyną do Urzędu po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.

9. Informacje dodatkowe:
1)  lista kandydatów spełniających wymagania formalne, zakwalifikowanych do dalszego postępowania zostanie ogłoszona na tablicy w Urzędzie Gminy Kłomnice oraz w Biuletynie Informacji Publicznej,
2)  kandydaci spełniający wymagania zostaną poinformowani o terminie dalszego postępowania,
3)  informacja o wyniku naboru zostanie umieszczona na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Kłomnice oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

Załączniki:
Wyniki naboru763 KB